ANASAYFA HABER ARA ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
2016 yılı değerlendirme

2016 yılı değerlendirme

Tarih 21.Şubat.2017, 03:42 Editör

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanımız AHmet Hamdi AYDOĞAN'ın 2016 yılını içeren değerlendirmesi.

Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğan, “İnşallah bu yıl içerisinde yeni binamıza geçtikten sonra esnaf ve sanatkarımızın dünya piyasalarıyla tanışmaları noktasında ve geçmişte kendi kaynağımızdan verdiğimiz faizsiz krediyi yeniden hayata geçirmek noktasında çalışmalara hız vereceğiz. Yerel kalkınma, memleketimizin tanıtımı yada sosyal destek ve yardımlar noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Bilindiği üzere daha önceki yıllarda da yapıldığı gibi zaman zaman esnaf ve sanatkar ekonomik dalgalanmalardan etkilenmekte ve ödeme güçlüğü yaşamaktadır ve bu durum adeta küçük esnaf ekonomisinin barometresi durumundaki kooperatiflerimizde hissedilmekte esnafın ateşinin yükseldiğini belkide ilk bizim kurumlarımız teşhis ve tespit etmektedir. Esnaflarımızdan gelen talepleride dikkate alarak gerek bölge birliklerimize gerekse merkez birliğimize iletilmekte bu arada sayın milletvekili, bakan ve başbakanımızın da talimatlarıyla yeniden yapılandırmalar yapılmakta temerrüt faizlerinden vazgeçilmekte ve yeni ödeme planlarına bağlanmaktadır. Kooperatifimiz yıllardan bu yana her dönemde bu yapılandırmadan esnaf ve sanatkarının en yüksek oranda istifade edebilmesi için her türlü tedbiri almakta ve bu tedbirleri süratle hayata geçirmektedir. Bu yılda geçtiğimiz yılda yapılan takip ve icradaki borçların yeniden yapılandırmasında kooperatifimiz ödeme güçlüğüne düşen 166 ortağının yaklaşık 2.000.000,00.-TL(iki milyon) tutarındaki takip icra borcunu yeniden yapılandırmış; bunun için ilgili her ortağına ve kefillerine bizzat ulaşarak en geniş şekilde bu yapılandırmadan faydalanmalarını temin etmiş ve esnaf üzerinde terettüp etmiş 500.000,00.-TL(beşyüzbin) civarındaki temerrüt faizini silmiştir.  Çok şükür kooperatifimiz 2016 yılını da harcamalarında cimri yetimin hakkı hassasiyetiyle hiçbir ortağından bir kuruş fazla tahsilat yapmadan karla kapatmıştır”

 

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ

 

EKSİKSİZ YAPACAĞIZ”

 

“İçinde bulunduğumuz 2017 yılı maalesef yine gündemimize katliam ve terörle girdi.  Bizim bu oyunu farketmediğimiz birbirimize kenetlenmediğimiz sürece ülkemizin dünya muvazenesinde daha etkin daha güçlü daha belirleyici konuma gelme çabaları sürdükçe kadim düşmanlarımızın onların uzantıları olan şer odaklarının fitne yuvalarının çabaları durmayacaktır. Bütün bunlar karşısında biz ne onurlu yürüyüşümüzden vazgeçecek nede oynanan oyunlara kayıtsız kalacağız inşallah. Geçmişteki dünyaya adalet dağıtan yaratılanları insanca yaşamalarına yönelen her türlü tehdidin karşına vakarla dikilen bir pozisyona gelmek çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.  Biz biliyoruz ki ülkemiz devletimiz asimetrik operasyonlara karşı farklı cephelerde mücadele verirken bize düşende dükkanımızda atölyemizde tezgahımız da bu bilinç ve hırsla çalışmalarımıza hız kesmeden hatta geçmişin iki katı daha fazla efor sarfederek bu ekonomik istiklal ve istikbal mücadelesinde yerimizi  alacak üzerimize düşeni eksiksiz yapacağız. İnşallah bu yıl içerisinde yeni binamıza geçtikten sonra esnaf ve sanatkarımızın dünya piyasalarıyla tanışmaları noktasında ve geçmişte kendi kaynağımızdan verdiğimiz faizsiz krediyi yeniden hayata geçirmek noktasında çalışmalara hız vereceğiz. Yerel kalkınma, memleketimizin tanıtımı yada sosyal destek ve yardımlar noktasında elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

 

“NE BIKACAĞIZ NE YILACAĞIZ”

 

“Elbette içerde hainlerle ve teröristlerle, dışarıda bu millete asırlardır düşmanlık eden bir takım emperyalist devletler ve onların uzantılarına karşı her türlü mücadele fedakârca veriliyor.Evlatlarımız gerek ülke içersinde gerekse dışarıda şehit ve gazi oluyorlar , yüreğimiz dağlanıyor ancak hiçbir yılgınlık göstermeden kan kusup kızılcık şerbeti içtik diyerek azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Bir kere daha altını çizmek gerekiyor ki vatan müdafaasından ne bıkacağız ne yılacağız ne de vazgeçeceğiz, bunun için canımızda malımızda feda olsun yeter ki devlet millet ayakta ve istiklalimiz bizim elimizde olsun. Vatanımıza adice yönelen her saldırıyla bizde ahice ferasetle karşı duracak inşallah bu badireleri de geride bırakacağız. 2017 yılının başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere tüm dünyada barışın hakim olduğu huzurun tesis edildiği  mağdur ve mazlumların asgariye indiği insanca yaşanan bir yıl olmasını temenni ediyor vatan savunmasında canlarını gözlerini kırpmadan veren Ömer Halis DEMİR’leri, Fethi SEKİN`leri , maziden atiye uzanan şanlı tarihimizde şahadet şerbetini içerek bu toprakları bize vatan yapan ve mihnetsizce yaşayacağımız  bir yurt bırakanları tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor cenab-ı mevladan makamları ali mekanları cennette olsun diyorum. Gazilerimize ALLAH (c.c) dan acil şifalar diliyor başta onların emanetleri olmak üzere milletimizin başı sağolsun diyor başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere tüm hemşerilerimize saygılarımı sunuyor şahsınızda sesimiz ailesine bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.

 

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar

Kredi ve Kefalet Kooperatifi

Başkanı

Ahmet Hamdi AYDOĞAN

Bu haber 2148 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOKAT

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI 18-24 EYLÜL AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

ANKET

Neden Esnaf Oldunuz?

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitenin tüm hakkı S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 'ne aittir.
Bu site en iyi kalitede 1024x768 çözünürlük,IE5.5 ve üzeri ile görüntülenebilir.
Bu Site bir
TOKAT KK Yapımıdır. Teşekkürler MyDesign
www.tokatburada.com | http://www.tokatesnaf.com