ANASAYFA HABER ARA ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
08.07.2009 Basın Açıklaması

08.07.2009 Basın Açıklaması

Tarih 08.Temmuz.2009, 15:24 Editör

Son günlerde Çinin Doğu Türkistan da fütursuzca, umursuzca ve hayasızca yaptığı insanlık dışı menfur katliam ile ilgili basın açıklaması.

 

Son günlerde Çin’in Doğu Türkistan da fütursuzca, umursuzca ve hayasızca yaptığı insanlık dışı menfur katliam maalesef hız kesmeden devam etmektedir. Maalesef yıllardan buyana çeşitli yoğunluklarda süre gelen bu katliamlar zinciri insanlık tarihinin yüz karası yer yüzüne kazınan utanç sayfaları olarak bu güne kadar ki tarih sahnesinde yerini almış bulunmaktadır. Ancak inancımız odur ki  bu gün insanlığın ulaştığı değerler bakımından iletişim etkileşim imkanları bakımından sözde modern ve hür Dünya maalesef sadece seyretmektedir.
 
Oysa seyretmek ten öte yapılabilecek şeylerinde olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda başta İslam konferansı örgütü olmak üzere umudumuz olmasa da bu güne kadar bu anlamda hiçte başarılı örnekler oluşturamamış olsalar da İslam Dünyası’na yönelik Türk Dünyası’na yönelik her mağduriyette kör ve sağır duran Birleşmiş Milletleri ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AĞİT)’i göreve çağırıyoruz. Bu anlamda başta Devlet büyüklerimiz Cumhur Başkanımız Başbakanımız ve İktidarıyla, Muhalefetiyle bir duruş sergileyerek bu anlamda milletimizin hissiyatına tercüman ve rehber olmak gerektiği noktada olduğumuzu düşünüyoruz.. Bu milletin her ferdinin bu manada yapabileceği bir şey olduğunu düşünüyoruz. Oradaki katliama maruz kalan soydaşlarımızı dindaşlarımızı en azından burada onlar için çarpan yürekler olduğu noktasında bir işaret vererek yüreklendirmek için herkesi Çin mallarına karşı bir duruşla bir boykota davet ediyorum. Bize bir kötülük gördüğünüzde elinizle müdahale edin, buna gücünüz yetmiyorsa dilinizle müdahale edin, eğer buna da gücünüz yetmiyorsa kalben bugz edin diyen anlayışla bütün herkesi elinden geleni yapmaya, ölen kardeşlerimiz ve orada hala bu zulüm altında inim inim inleyen kardeşlerimiz için en azından dua ya davet ediyoruz. Bu anlamda Modern Dünyanın son hantal, son gaddar, son barbarlarının Çinliler ve Devleti’nin de Çin Halk Cumhuriyeti olması dileğiyle bütün sömürülen ezilen horlanan bu büyük milletin bakiyesi mesabesinde çeşitli coğrafyalarda özgürlük düşleri kuran ve bizden oralarda bir mühür bir iz konumunda duran  bu büyük ailenin  haklı taleplerine ulaşmalarını arzu ediyoruz.bunun için gereken azmin cehd in ve birikimin artık var olduğunu ancak bunun hamiliğinin gene bu topraklarda yaşayan bizlere düştüğünü ve bugün ki özellikle bizler için uzunca bir zamandan beri karanlık olan dünyanın bütün ezilen sömürülen milletlerinin nasılda o huzur barış ve güvenlik iklimini özlediğini müşahade ediyoruz ve diyoruz ki bizim mazimizdeki bu adalet anlayışına bu gün dünyanın yeniden şiddetle ihtiyacı var. Her birimizin bunun farkında olmak mecburiyeti var diyor.medyamızın yazarak yetkililerimizin ve devlet adamlarımızın yaparak milletimizin her ferdinin de  hiç değilse çin mallarını almayarak bu sürece katkı sağlayacağını umuyoruz..
 
Çin’i ve bu katliama duyarsız duranları kınıyor. Milletimize baş sağlığı diliyoruz. Doğu Türkistan’ın özgür, bağımsız, Doğu Türkistan olduğu günlerin özlemi ve hasretiyle tüm milletimizi selamlıyor saygılarımızı sunuyoruz.08/07/2009


S.S Tokat Esnaf ve Sanatkarlar

Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı

Ahmet Hamdi AYDOĞANToplantı Resimleri

 

 


 

Bu haber 2187 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOKAT

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI 18-24 EYLÜL AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

ANKET

Neden Esnaf Oldunuz?

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitenin tüm hakkı S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 'ne aittir.
Bu site en iyi kalitede 1024x768 çözünürlük,IE5.5 ve üzeri ile görüntülenebilir.
Bu Site bir
TOKAT KK Yapımıdır. Teşekkürler MyDesign
www.tokatburada.com | http://www.tokatesnaf.com