ANASAYFA HABER ARA ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
ÖNCELİĞİMİZ TOKAT IN ÖNCELİĞİDİR

ÖNCELİĞİMİZ TOKAT IN ÖNCELİĞİDİR

Tarih 27.Ağustos.2009, 10:24 Editör

S.S.Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğandan Açıklama

          Tokat Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde oluşturulan ve Tokat Merkez başta olmak üzere Tokat’ın tüm ilçelerinden oda başkanları, sivil toplum örgütü liderleri ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı toplantı sonrası ilk açıklama Kooperatif Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğan’dan geldi.

 

          Onlarca yıldır Tokatlıların kendilerine sordukları soruların bir kez daha yinelendiği toplantı sonrası ilk demeci veren Aydoğan da, neden Tokat’ın sahipsiz olarak görüldüğü, neden yıllardır konuşulan problemlerin hala çözüm bulamamış olduğu gibi bir dizi soruyu yineleyerek sözlerine başladı.

 

            Bu tür soruların cevabının tartışıldığı toplantıya katılan temsilcilerden birisi olan tecrübeli isim; “Bir ve beraber olarak bu memleketin yarınlarına uzanacak bu yolda, politikalar üretip, üretilen bu politikaları gerekli mercilere ulaştırarak, elde edilen sonuçları basın aracılığı ile kamuoyuna bildireceğiz” dedi             Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğan sözlerine şöyle devam etti; “Tokat’taki problemleri Tokatlı olarak tespit etmek ve yine Tokatlı olarak öncelik sırasına koyup takipçisi olabilmek için düzenlenen bir toplantı gerçekleşti. Kesinlikle hiçbir siyasi amacı ve yaklaşımı olamayan bir oluşum gerçekleştiriyoruz. Hiçbir siyasetçinin yanında ya da karşısında olmadan gündelik siyasetten uzak bir politikamız var. Bu oluşum tamamıyla Tokat’ı ve Tokatlıyı düşünen, bu bölgede yaşayan insanların; işini, aşını, refahını nasıl yükseltebilirizi konuşabilen, adeta bir ‘ting tang toplantısı’ şeklinde değerlendirilebilir. Daha önce de böyle oluşumlarımız olmuştu fakat ilçelerin katılımı ilk defa bu toplantıda oldu. Biz bu halkayı büyüterek bu coğrafyada yaşayan kitleleri, problemlerin çözümüne katkı koyabilecek bir şekle sokmayı hedefliyoruz.

 

              Toplantıda görüşülen gündem konularından ilki Sayın Recai Akyel’in Tokat Valiliği görevini yaparken Sayıştay Başkanlığına seçilerek şehrimizden ayrılmasından sonra makamın yaklaşık 2 aydır boş kalması oldu. Bunu da basınla paylaştık ve gazetelerde okuduk.

 

               Diğer gündem konularımız da yine Tokat’ı tali olmaktan kurtaracak olan projelerle alakalı oldular. Bunlardan birisi ise Ordu-Tokat, Tokat, Zile, Alaca yol bağlantısı oldu. Bununla ilgili de bir çalışma yapılmak zorunda olunduğu ve bunun takipçisi olmak zorunda olduğumuz kararına vardık. Tokat’ın siyasetçisiyle, sivil toplum örgütü ile vatandaşı ile basını ile bu konuya eğilmesi gerektiği sonucuna vardık ve çalışmalarımız bu şekilde yapacağız.

 

                 Yine basın yolu ile sıcak tutmamız gerektiği kararına vardığımız Havaalanı Sorununa değindik. ‘Tokatlı Yeniden Uçmak İstiyor’ sloganı ile bu konuda demoralize olmuş Tokatlıya hak ettiği hizmet olan uçuş hizmetinin verilmesi gerektiği sonucuna vardık ve bu madde en çok aciliyete sahip gündem maddelerinden birisi olarak toplu kabul gördü toplantımızda.

 

                 Tokat’ın bir tarım şehri olduğu ve %70 civarında gelirin tarımdan elde edildiği de görüşülen konularımız arasındaydı. Bizde esnaf ve sanatkârlar kesimi olarak müşterilerimizin çoğunun tarımdan geçinen insanlar olduğuna değindik. Bu konuda da yapılması gerekenlerin en acil bir şekilde organize edilmesi gerektiği sonucuna vardık ve bu sonuç ortak bir kanaat birlikteliği ile oluştu.” 

 

Bu haber 1722 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOKAT

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI 18-24 EYLÜL AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

ANKET

Neden Esnaf Oldunuz?

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitenin tüm hakkı S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 'ne aittir.
Bu site en iyi kalitede 1024x768 çözünürlük,IE5.5 ve üzeri ile görüntülenebilir.
Bu Site bir
TOKAT KK Yapımıdır. Teşekkürler MyDesign
www.tokatburada.com | http://www.tokatesnaf.com