ANASAYFA HABER ARA ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
YAPILANDIRMA HAKKINDA AÇIKLAMA

YAPILANDIRMA HAKKINDA AÇIKLAMA

Tarih 17.Mart.2011, 15:26 Editör

Başkanımız Ahmet Hamdi AYDOĞAN torba yasası olarak bilinen yasa ile Kooperatif kredi borçlarının yeniden yapılandırılması hakkında bir basın açıklaması yaptı.

Başkanımız Ahmet Hamdi Aydoğan 10 mart perşembe günü basın mensupları aracığıyla kooperatife borcu olup da takibe intikal eden ortakların beklentilerine olumlu yanıt veren bir basın açıklaması yaptı.


        Kamuoyunda Torba yasası olarak anılan 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalarve Genel Sağlık Sigortası ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanun 25.02.2011 tarih ve 27857 sayılı(Mükerrer) resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.


        Yapılan bu düzenlemeler birçok kesime olduğu gibi esnaf ve sanatkarada kamuya olan borçlarına yeniden yapılandırma imkanı sağlamıştır.

Kamu alacakları ile ilgili düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile esnaf ve sanatkarın kooperatifimize olan kredi borçlarına ödeme kolaylığı sağlanması için düzenlemeler yapılmıştır.

           

         Kooperatifimize borcu bulunan ortaklarımızın kredi borcu 31.12.2010 (bu tarih dahil) tarihinden önce kooperatif takibine intikal eden ortakların 15 Nisan 2011 tarihine kadar başvurmaları kaydıyla yararlanacakları kolaylıkları şu şekildedir:


            1) Takibe intikal eden kredi borcu anapara tutarının 1/3’ünü (üçte bir) peşin, kalanını iki taksitte ödeyecek (peşin ödemeden sonraki iki ay içerisinde) ortaklardan gecikme faizi tahsil edilmeyecektir.

            2) Kredi borcunun yıl sonuna kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvurunun yapıldığı tarihe kadar yıllık %5 gecikme faiz uygulanacak ve bu şekilde tespit edilen toplam borç yıl sonuna kadar faizsiz olarak taksitlendirilecektir.

            3) Kredi borcunun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvurunun yapıldığı tarihe kadar yıllık %12 gecikme faizi uygulanacak ve bu şekilde tespit edilen toplam borç 24 aya kadar faizsiz olarak taksitlendirilecektir.


DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

            *Yapılandırma talebi ortaklardan yazılı olarak alınacaktır.

            *İcra takibinde bulunan ortaklardan icra nezdinde taahhüt alınmak kaydıyla yapılandırma talepleri kabul edilebilecek ve icra takibi durdurulacaktır.

            *Taksitlendirme yapılan ortaklar iki taksiti üst üste ödemedikleri takdirde taksitlendirme iptal edilecektir.

            *Rehinli veya haczedilen gayrimenkullerde satış istenmiş veya bu aşamaya gelinmiş ise borcun anaparasının 1/3’ü peşin alınarak satış veya haciz işleminden vzgeçilecek, borcun kalan kısmı ise iki ay içerisinde tahsil edilecektir.


            *Borca karşılık araçlarda yakalama gerçekleşmiş ise aracın değerine ve borcun tutarına göre anapara tutarının bir kısmının peşin ödenmesi şartıyla bu işlemden vazgeçilerek borç yapılandırılacaktır.

S.S.Tokat Esnaf ve Sanatkarlar
Kredi ve Kefalet Kooperatifi
Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Hamdi AYDOĞAN

Bu haber 1829 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TOKAT

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

AHİLİK HAFTASI PROGRAMI 18-24 EYLÜL AHİLİK HAFTASI PROGRAMI

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

ANKET

Neden Esnaf Oldunuz?

Tüm Anketler

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitenin tüm hakkı S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 'ne aittir.
Bu site en iyi kalitede 1024x768 çözünürlük,IE5.5 ve üzeri ile görüntülenebilir.
Bu Site bir
TOKAT KK Yapımıdır. Teşekkürler MyDesign
www.tokatburada.com | http://www.tokatesnaf.com