TESKOMB Genel Başkanımız ABDÜLKADİR AKGÜL

TESKOMB Genel Başkanımız ABDÜLKADİR AKGÜL

1959 Yozgat Sarıkaya doğumlu. Liseye kadar olan okul yaşamını Sarıkaya'da, yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Yüksek Okulunda tamamladı. 1985 yılında Yedek Subay olarak vatani görevini tamamladı. Daha sonra Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar

1959 Yozgat Sarıkaya doğumlu. Liseye kadar olan okul yaşamını Sarıkaya'da, yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Yüksek Okulunda tamamladı. 1985 yılında Yedek Subay olarak vatani görevini tamamladı. Daha sonra Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği'nde Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.
Kasım ÖNADIM'ın Merkez Birliği Genel Başkanlığı döneminde 14 yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. 1998 Haziranında bu görevinden ayrılarak Mamak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'ni kurdu ve Başkanlığını üstlendi.
1 Haziran 2000 tarihinde tekrar Merkez Birliği Genel Müdürü olarak atandı. 2 yıl bu görevini yürüttükten sonra, 4 Mayıs 2002 tarihinde yapılan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği'nin Genel Kurulunda Birlik Başkanı olarak, 30 Haziran 2002 tarihinde yapılan Merkez Birliği Genel Kurulunda ise Merkez Birliği Genel Başkan Vekili olarak görevlendirildi. Merkez Birliği Genel Başkanı Suat YALKIN'ın ayrılması ile 31 Ocak 2003 tarihinde Merkez Birliği Genel Başkanı olarak seçildi.
Evli ve üç çocuk babası olan A.Kadir AKGÜL, 23.Dönem Yozgat Milletvekili olarak görev yapmıştır.